Sterownik BT


 

Nowoczesne sterowanie, ale dziecinnie prosta obsługa!

Piece firmy BRANT Technologies są wyposażone w nowoczesne systemy sterowania temperaturą! Nasi inżynierowie, we współpracy z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej opracowali wydajny kontroler, dzięki któremu w dziecinnie prosty sposób, w kilku krokach zaprogramujesz piec.

Aż 10 programów, ale czytelny i praktyczny ekran dotykowy!

Dzięki zastosowaniu 7-calowego, dotykowego ekranu pojemnościowego masz możliwość w łatwy i intuicyjny sposób sterować procesem technologicznym. Możesz kilkoma kliknięciami zdefiniować swój program i go zapisać w pamięci komputera! Masz do dyspozycji aż 10 programów do wykorzystania!

Do 15 odcinków procesu, ale intuicyjne programowanie!

Każdy z programów pieca (tzw. profili temperatury) może składać się aż z 15 odcinków o zdefiniowanej temperaturze końcowej oraz czasie trwania każdego z nich.

Ponadto, masz możliwość zaprogramowania opóźnienia czasowego, z jakim ma się uruchomić dany proces – programujesz piec rano, a chcesz, żeby wystartował wieczorem za np. 9h i 34 minuty? Nie ma problemu! Szybko i łatwo to zrobisz, dwa kliknięcia i gotowe!

Ponadto użytkownik posiada możliwość podglądu aktualnego statusu pieca z dokładnym wskazaniem temperatury oraz informacją, która część profilu temperatury jest właśnie realizowana – jedno kliknięcie i przełączasz się z trybu graficznej reprezentacji programu na tekstową i z powrotem!

Nowoczesny termoregulator PID – dokładna kontrola temperatury w piecu!

Stosowane w piecach termoregulatory są wyposażone w bardzo dokładną regulację PID (proporcjonalno-całkująco-różniczkującą) z parametrami dobranymi dla każdego modelu pieca indywidualnie. Dzięki regulacji PID krzywa wypału pieca jest dużo wierniejszym odtworzeniem zaprogramowanego profilu temperatury niż w przypadku zastosowania popularnej w tego typu piecach metodzie typu ON-OFF z histerezą.  Ponadto proces temperaturowy jest znacznie dokładniejszy, a utrzymanie stałej temperatury w czasie jest dużo bardziej stabilne.

Styczniki półprzewodnikowe SSR – dłuższa żywotność i szybkość przełączania!

W piecach BRANT Technologies wykorzystano nowoczesne styczniki półprzewodnikowe typu SSR (z ang. Solid State Relay), których głównymi zaletami, w porównaniu do zwyczajowo stosowanych styczników elektromagnetycznych, są:  kilkukrotnie dłuższa żywotność, większa szybkość działania, bezgłośne przełączanie, większa częstotliwość pracy.